Vitafon - dźwięk, który leczy

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jak wyleczyć staw?

Rozdział prowadzi dr nauk medycznych,
docent katedry traumatologii i ortopedii
Giennadij W. Akimow

Co zrobić, jeśli zapalenie stawów i ich zwyrodnienia pogłębiają się? Jak wyleczyć staw? Przede wszystkim trzeba być przygotowanym na dość długotrwałe i uciążliwe leczenie. Cuda się nie zdarzają. Jeśli „świeże” zapalenie stawów można pokonać w ciągu kilku tygodni, to do wyleczenia wieloletniej choroby zwyrodnieniowej stawów potrzeba będzie kilku miesięcy. Im późniejszy wiek, tym trudniejsze i bardziej długotrwałe leczenie, jednak przyniesie ono skutek. Oczywiście, zdarzają się przypadki, że stopień degradacji stawu jest tak dalece posunięty, iż jego leczenie może potrwać wiele lat i z powodu wieku pełne wyleczenie będzie niemożliwe. Jednak uzyskanie znaczącej poprawy i, co równie ważne, zahamowanie choroby, zawsze jest możliwe.

Nie można stosować wibromasażerów!

Istnieje wiele rodzajów urządzeń do masażu i terapii wibroakustycznej stosowanych w warunkach domowych. Jakie urządzenie wybrać do leczenia stawów i kręgosłupa? Po pierwsze, musi to być urządzenie medyczne, posiadające odpowiedni certyfikat. Po drugie, parametry urządzenia winny informować o amplitudzie mikrowibracji i rozpiętości częstotliwości, w jakich urządzenie pracuje. Bezpieczne i naturalne dla organizmu są amplitudy poniżej 50 mikronów. Nie należy stosować wibromasażerów! Bardziej efektywne są urządzenia z ciągle zmieniającą się częstotliwością, w zakresie naturalnej skali dźwiękowej.

Etapy można łączyć

Bezpośrednie oddziaływanie za pomocą mikrowibracji o częstotliwości dźwiękowej na tkanki organizmu nazywane jest fonowaniem. W instrukcjach do urządzeń leczenie podzielone jest na trzy etapy, jednak, jak pokazuje doświadczenie, przy stopniowym wydłużaniu czasu fonowania etapy można łączyć. Zasady użytkowania i przeciwwskazania dołączane są do instrukcji obsługi urządzeń.

Metodyka masażu (terapii) wibroakustycznego za pomocą urządzeń VITAFON, VITAFON-T i VITAFON 2 w leczeniu stawu ramiennego lub łokciowego:

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar nerek, punktu „K”

2

10 min.

Plus 3 min. codziennie

30 min.

Obszar wątroby, punktu „M”

1

5 min.

Plus 1 min. codziennie

15 min.

Kręgosłup, punkt Е 1

1

5 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

7 min.

Kręgosłup, punkt D 2

1

5 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

7 min.

Obszar stawu ramiennego/łokciowego

2

5 min.

Plus 1 min. codziennie

20 min.

 

Metodyka masażu (terapii) wibroakustycznego za pomocą urządzeń VITAFON, VITAFON-T lub VITAFON 2 w leczeniu stawu kolanowego:

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar nerek, punktu „K”

2

10 min.

Plus 3 min. codziennie

30 min.

Obszar wątroby, punktu „M”

1

5 min.

Plus 1 min. codziennie

15 min.

Obszar kolana

2

3 min.

Plus 2 min. codziennie

20 min.

Kręgosłup, punkt Е31

1

5 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

10 min.

Dół podkolanowy

2

3 min.

3 min.

Wewnętrzna strona uda

2

3 min.

3 min.

Przedni mięsień podudzia

2

5 min.

5 min.

Niniejsza metodyka stosowana jest w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów, artretyzmu (w tym RZS), nierozwiniętej kontuzji łąkotki i urazów stawów. Jeśli organizm jest młody, tempo wzrostu czasu fonowania można podwoić.

Metodyka masażu (terapii) wibroakustycznego za pomocą urządzeń VITAFON, VITAFON-T lub VITAFON 2 w leczeniu stawu biodrowego:

Obszar oddziaływania mikrowibracjami

Fonowanie każdego obszaru 2-3 razy na dobę

Tryb

Czas początkowy

Tempo wzrostu czasu fonowania

Czas końcowy fonowania

Obszar nerek, punktu „K”

2

10 min.

Plus 3 min. codziennie

30 min.

Obszar wątroby, punktu „M”

1

5 min.

Plus 1 min. codziennie

15 min.

Obszar stawu biodrowego

2

 3 min.

Plus 2 min. codziennie

 20 min.

Kręgosłup, punkt Е31

1

5 min.

Plus 1 min. co drugi dzień

10 min.

Pachwinowe węzły chłonne

1

3 min.

3 min.

Mięsień czworogłowy uda

2

5 min.

5 min.

 

Jeśli posługują się Państwo urządzeniem VITAFON-2, który dysponuje dwoma kanałami, odpowiedniki poszczególnych trybów pracy są następujące:
VITAFON i VITAFON-T VITAFON 2
Tryb 1 Tryb 2, Energia 2
Tryb 2 Tryb 2, Energia 3

Konieczne jest ograniczenie obciążenia stawu!

  • Nie nosić ciężarów powyżej 5 kg;
  • Nie przemęczać się; zalecany jest codzienny dwugodzinny odpoczynek. Mniej chodzić w razie zmęczenia;
  • Ograniczyć podróżowanie środkami transportu publicznego;
  • Przy chorobach stawów nóg podczas chodzenia zwrócić uwagę na płynność i miękkość stawiania kroków. Nie biegać i nie skakać. Podczas schodzenia ze schodów stąpać na zdrową nogę, a chorą dostawiać do zdrowej. Tak samo podczas wchodzenia – obciążać zdrową nogę, a dołączać do niej chorą. Obciążenie dynamiczne jest bardziej niebezpieczne od statycznego;
  • Nosić wygodne, miękkie obuwie;
  • Podczas rehabilitacji stawu dbać o stopniowe zwiększanie obciążenia i równomierne jego rozkładanie w ciągu dnia. Ilość kroków stawianych w ciągu dnia na początku leczenia ograniczyć do 500–1000 (10–20 minut marszu dziennie). Na początku używać laski. Najlepiej jest używać laski z nakładką amortyzującą. Po miesiącu stopniowo zwiększać ilość kroków (dodawać po 50 kroków dziennie lub jedną minutę marszu) i ograniczyć korzystanie z laski.

Należy zmienić sposób odżywiania

Podczas całej kuracji posiłki bogate w białko (mięso, ryby, drób, jaja, kalmary, soja, rośliny strączkowe) spożywać co drugi dzień lub nawet rzadziej. Nie spożywać grzybów. Sprzyja to poprawie funkcjonowania wątroby i wzmaga przepływ limfy przez tkanki organizmu, dostarczając białek złożonych. Nie ma potrzeby całkowicie rezygnować z mięsa. Tłuszczy w posiłku zawsze powinna być wystarczająca ilość.

Czas leczenia

Kiedy w stawie dopiero pojawia się ból, jego przyczynę udaje się usunąć w ciągu 2–3 dni, dlatego urządzenie do masażu wibroakustycznego najlepiej zawsze mieć pod ręką. Wiele może się zdarzyć: stłuczenie, dłuższe stanie w niewygodnej pozycji, długa praca, kiedy trzeba klęczeć na czymś twardym, nieudany skok itp. Jeśli zdarzyło się coś takiego, lepiej od razu wykonać masaż wibroakustyczny, niż czekać na komplikacje. „Świeże” zapalenie stawów udaje się wyleczyć w ciągu 2–3 tygodni. W przypadku zaniedbanej choroby czas leczenia zależy od stopnia jej rozwoju i degradacji stawu, i trwa od 2 do 12 miesięcy. Czas ten można skrócić, jeśli istnieje możliwość w czasie pierwszych 1–2 miesięcy fonowania: 4–6 razy na dobę, skracając proporcjonalnie czas każdego zabiegu (łączny czas fonowania na dobę powinien być zachowany). Specjalne przerwy w fonowaniu nie są potrzebne. Efekt i tempo regeneracji stawu są proporcjonalne do łącznego czasu fonowania w miesiącu. Przez pierwsze 1–3 miesiące można, zgodnie z subiektywnymi wrażeniami, nie odczuć poprawy, jednak nie znaczy to, że nic się nie zmienia. Nadal utrzymuje się obrzęk, stan zapalny i, co za tym idzie, ból, do czasu, aż odpowiednia ilość nagromadzonych obumarłych komórek nie zostanie usunięta z tkanek. W pierwszych tygodniach wrażenie bólu może się nawet wzmóc, ponieważ dzięki mikrowibracjom wzmocnione zostają reakcje obronne. Należy pokonać tę psychologiczną barierę. Mikrowibracje niewątpliwie realizują swoje zadanie, oczyszczając tkanki z produktów przemiany materii, a to zawsze jest korzystne przy przywracaniu prawidłowego funkcjonowania stawu.

Pytania i odpowiedzi

Jak szybko można zaobserwować efekt terapii wibroakustycznej?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.

Czy można Vitafonem wyleczyć RZS?
Otrzymaliśmy dużo listów od pacjentów, którzy piszą, że wyleczyli RZS za pomocą Vitafonu. Nie ma jescze jednak naukowego potwierdzenia tych faktów. Prawdopodobnie pacjenci uwolnili się od symptomów choroby, powstrzymali jej rozwój. Wiążącą odpowiedź mogą dać badania kliniczne, których przeprowadzenie planowane jest w najbliższym czasie.

Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.

Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.

Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby?
Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni.

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości - zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej - jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie - Vitafon pomaga.

Pozdrawiam, Krzysztof

***

Kupiłam Vitafon dla cioci z nadzieją że pomoże na zwyrodnienie stawów i pomógł bardzo. Ciocia miała bóle z obu stron bioder przy chodzeniu , musiała codziennie braćśrodki przeciwbólowe. Miała też koszmarne skurcze nóg w nocy. Obecnie nie ma bóli w biodrach , nie musi już już środków przeciwbólowych. Skurcze ustąpiły. Obniżył się też cukier ( ciocia cierpi na cukrzycę ). W imieniu cioci i swoim bardzo Państwu dziękuję.

Agnieszka Krawczyk, Kraków

***

Od pewnego czasu zmagam się z dolegliwościami stawów – dną moczanową, ostrogą piętową oraz nadciśnieniem. Vitafon zakupiłem 9 stycznia 2012 r. i już zauważyłem pierwsze pozytywne efekty. 
Unormalizowało się ciśnienie (przed zastosowanie miałem ciśnienie ok. 145/95, w chwili obecnej ok. 120/78), nastąpiła również poprawa elastyczności stawów. Bóle stawów są mniejsze, odstawiłem już środki przeciwbólowe oraz zmniejszyłem dawkę leków na dnę moczanową oraz ostrogę piętową.

Polecam stosowanie Vitafonu wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi dolegliwościami.
Grzegorz Rodziewicz, Warszawa

***

 Ból w stawach biodrowych objawił się nagle w kwietniu 2011. Kolej rzeczy - wizyta u lekarz I kontaktu, skierowanie do ortopedy (zdjęcie rentgenowskie). Diagnoza - operacja - wszczepienie endoprotezy (za 3 lata NFZ?!!!) Skierowanie na rehabilitację - lampa Solux i pole magnetyczne?! Po tych bezskutecznych zabiegach szukałem innej drogi uniknięcia koniecznej ingerencji chirurgicznej. 
Zakupiłem Vitafon T w maju 2011, zastosowałem się do zaleceń producenta. Bóle ustąpiły - przestałem biegać ale jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam nordic walking. Wspomagam staw preparatami kolagenowymi i Vitafonem. Polecam!!!

+P.S. Zakupiłem drugi i podarowałem Rodzicom. Stosują na Ogólne wsparcie zasobowe organizmu (OWZO) i są ZACHWYCENI.

Jan Ziolkowski, Opole

***

Jestem posiadaczką Vitafonu od ponad roku. Kupiłam go z uwagi na guz, jaki pojawił mi się na śródstopiu. Ortopeda stwierdził system przeciążeniowy stopy. Zgrubienie utrudniało mi poruszanie. Po zastosowaniu Vitafonu (po około 7 dniach) zgrubienie zniknęło, a z nim wszelkie dolegliwości. Moja mama stosowała Vitafon przy zwyrodnieniu stawów biodrowych, po około 2 tygodniach stosowania dolegliwości bólowe ustąpiły. Bardzo pomogło mi urządzenie przy bólu kolana. Uważam, że jest to cudowne urządzenie przy wszelkich zwyrodnieniach.

Hanna Gerdel, Warszawa

 

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że opinie powyżej są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 30 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej


 wypozyczienie

 
pytanie1.png

Zapytaj nas

E-mail:
Temat:
Pytanie:

Opinie specjalistów

“[...] Urządzenie VITAFON zastosowano w ostrych i przeciążeniowych urazach oraz w bólach przeciążeniowych. Obserwowano ustąpienie dolegliwości bólowych, a w stanach pourazowych proces leczenia uległ skróceniu. Wprowadzony w mikrowibracje obszar tkanek nie generował dodatkowych dolegliwości. Urządzenie było łatwe do samodzielnej obsługi [...].”

dr n. med. Tadeusz Ściński
Specjalista chirurg ortopeda, Specjalista Medycyny Sportowej
Konsultant Wojewódzki

Konsultacje lekarskie


lek. med. Vitaliy Ukhov

ul. Elektoralna 4/6 lok. 7
00-139 Warszawa

tel. 22 632 91 0822 632 91 08
kom. 69 869 23 3369 869 23 33

Reklama

Znajdź Vitafon na FacebookuZapisz się do newslettera!

Opinie użytkowników (kliknij zdjęcie aby otworzyć)

Opinie specialistów (kliknij logo aby otworzyć)


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jestem poinformowany.