Vitafon - dźwięk, który leczy

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Leczenie urazów, zwyrodnień, artretyzmu, stanów zapalnych stawów

Rozdział prowadzi dr nauk medycznych,
docent katedry traumatologii i ortopedii
Giennadij W. Akimow

Celem terapii z wykorzystaniem urządzenia Vitafon jest nie tylko przywrócenie krążenia krwi w stawie. Należy zlikwidować proces zapalny, poprawić parametry krwi, przyspieszyć procesy regeneracyjne i odbudować możliwość samoregulacji zaopatrzenia stawu w krew.

W jaki sposób można poprawić parametry krwi? Oprócz diety i terapii farmakologicznej bardzo ważna jest poprawa pracy nerek i nadnerczy. Działanie mikrowibracji na tę część ciała poprawia funkcjonowanie nerek i przygotowuje organizm do intensywnego leczenia. artretyzm fotoNastępnie, podczas leczenia stawów nóg, należy przeprowadzić kurację w obszarze lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa, lub, w przypadku leczenia stawów rąk, w odcinku szyjnym kręgosłupa. Dopiero potem można rozpocząć leczenie stawu. Wtedy bezpośrednio przed zabiegiem należy posmarować obszar stawu środkiem przeciwzapalnym. Zabieg będzie wtedy znacznie bardziej efektywny.

Na początku zaleca się leczenie jednego, najbardziej chorego stawu. wibrofony należy umieścić na jak najbardziej płaskiej powierzchni, starając się, aby jak najściślej przylegały do ciała.

Podczas leczenia stawu kontynuowany jest masaż obszaru nerek, przy czym czas zabiegów, przeprowadzanych w obszarze stawu powinien być zbliżony do tego, który realizowany jest w obszarze nerek, ponieważ równocześnie z poprawą krążenia krwi w chorym stawie zwiększa się także ilość złogów w naczyniach krwionośnych. Organizm nie może dopuścić do tego, aby krew była zanieczyszczana przez efekty regeneracji. Jeśli zaś proces oczyszczania krwi jest zbyt wolny, prędkość tej regeneracji ulegnie obniżeniu. Wówczas wszelkie wysiłki, zmierzające do poprawy krążenia krwi w stawie spełzają na niczym. I na odwrót – poprawa funkcjonalności nerek przyczyni się jednocześnie do zwiększenia tempa regeneracji. Dlatego też już od pierwszej kuracji, polegającej na oddziaływaniu urządzeniem na obszar nerek, rozpoczyna się leczenie chorego stawu. Wszelkie próby poradzenia sobie z zapaleniem stawu i artretyzmem bez działań w obszarze nerek będą mało efektywne.

Pod wpływem Vitafon-u w stawie rozbijane są złogi moczanowe. Duża ich część przenika do tkanki kostnej, wzmacniając ją i wygładzając jej powierzchnię. Jednocześnie stymulowane jest wydzielanie mazi (płynu stawowego), co przyczynia się do mniejszego obciążenia i narażenia na uszkodzenia stawu.

Aby nie przeciążać zbytnio organizmu, czas trwania jednego zabiegu, obejmującego oddziaływanie na kilka obszarów, nie powinien przekraczać 50 minut. Nie należy także leczyć kilku stawów jednocześnie. Można za to leczyć przeciwległe stawy po kolei, kontynuując codzienną stymulację obszaru nerek. Wtedy czas kuracji ulega wydłużeniu.

Aby przywrócić funkcjonalność stawu, należy przez niego „przepompować” odpowiednią ilość krwi. Ilość ta zależy od czasu trwania choroby i od jakości samej krwi. Nie ma możliwości wyleczenia przewlekłej choroby w jednej chwili, podczas jednego zabiegu. Bólu można pozbyć się szybko, jeśli pojawił się on niedawno, w efekcie kontuzji lub nagłego ruchu. Do wyleczenia przewlekłego zapalenia stawów lub artretyzmu potrzebne są miesiące, chociaż zauważalne efekty przyniosą już pierwsze 2 tygodnie. Należy także stosować się do zaleceń, dotyczących odżywiania.

Chory staw nie powinien być unieruchomiony, ponieważ tkanki w procesie odbudowy powinny przystosowywać się do realnych warunków. Nie należy jednak doprowadzać do przeciążenia stawu, aby uniknąć kolejnych obrażeń. Ruchy w stawie powinny być powolne i płynne. Prosimy nie podnosić i nie przenosić ciężkich przedmiotów. Jeśli chore są stawy nóg, należałoby w pierwszym tygodniu zmniejszyć ich obciążenie, wynikające z wagi ciała. Trzeba wtedy więcej leżeć, a ćwiczenia fizyczne wykonywać w pozycji leżącej, przy czym powinny być one proste i imitować ruchy, które człowiek naturalnie wykonuje. Obciążenie stawów należy zwiększać stopniowo. Obuwie powinno być luźne. Przy wchodzeniu, a przede wszystkim podczas schodzenia ze schodów, należy korzystać z poręczy, a na ulicy z laski. W przypadku zaatakowania innych stawów, prosimy stosować tę samą zasadę – zmniejszyć ich obciążenie, zwłaszcza w pierwszym etapie leczenia.

U osób cierpiących na nadciśnienie może podczas leczenia czasami może dojść do podwyższenia ciśnienia. W takim przypadku konieczne jest sprawdzenie, czy leczenie przeprowadzane jest zgodnie ze schematem oraz czy w nerkach nie rozwinął się stan zapalny. W tym ostatnim przypadku (na przykład przy kamicy nerkowej) przed rozpoczęciem leczenia stawu konieczne jest wyleczenie nerek.

Zastosowanie urządzenia VITAFON pozwala na:

- szybkie zmniejszenie bólu i obrzęku bez użycia środków przeciwbólowych;
- właściwe leczenie choroby, a nie tłumienie objawów;
- zwiększenie odporności organizmu;
- przeprowadzenie leczenia w komfortowych warunkach domowych;
- wyleczenie innych chorób, związanych z zaburzeniami przepływu krwi i limfy.

Metody leczenia opracowane zostały w wiodących ośrodkach medycznych w Rosji (w Moskiewskiej Akademii Medycznej I. M. Sieczenowa; w Moskiewskim Obwodowym Klinicznym Instytucie Naukowo-Badawczym; w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Medycznej im. I. I. Miecznikowa; w Wojskowej Akademii Medycznej im. S. M. Kirowa (Sankt-Petersburg) i innych, i potwierdzone niezależnymi badaniami w Instytucie Traumatologii (Ryga) i w Wojskowej Akademii Medycznej (Belgrad).
 

Pytania i odpowiedzi

 • Jak szybko można zaobserwować efekt terapii wibroakustycznej?
  Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Typowa terapia trwa 2 tygodnie. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach.
 • Czy można Vitafonem wyleczyć RZS?
  Otrzymaliśmy dużo listów od pacjentów, którzy piszą, że wyleczyli RZS za pomocą Vitafonu. Nie ma jednak naukowego potwierdzenia tych faktów. Prawdopodobnie pacjenci uwolnili się od symptomów choroby, powstrzymali jej rozwój. Wiążącą odpowiedź mogą dać badania kliniczne, których przeprowadzenie planowane jest w najbliższym czasie.
 • Czy wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne?
  Wibroakustyczne metody leczenia są bezpieczne i nie mają efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.
   
 • Czy możliwe jest zastosowanie terapii wibroakustycznej w warunkach domowych?
  Istnieje cały szereg urządzeń, przeznaczonych do zastosowania w domowych warunkach, których mogą używać wszyscy członkowie rodziny.
   
 • Czy potrzebne są jakieś specjalne umiejętności do stosowania urządzenia wibroakustycznego?
  Urządzenia do użytku domowego są łatwe w eksploatacji i mogą ich używać nawet dzieci.
   
 • Wiele osób zadaje pytanie, czy można nie fonować obszarów nerek i wątroby? 
  Można, jednak tylko w młodszym wieku. Organizm regeneruje się tak szybko, jak szybko nerki i wątroba radzą sobie z oczyszczaniem krwi i limfy. Po przekroczeniu 40 roku życia aktywność tych organów ulega obniżeniu. Fonowanie obszaru nerek i wątroby poprawia ich funkcjonowanie, sprzyja normalizacji ciśnienia tętniczego– w konsekwencji – wzrostowi zdolności do pracy, ponieważ prowadzi do wzmocnienia siły mięśni.

***

Z Vitafonu jestem zadowolony, pomaga na ból w przypadku mojej dolegliwości - zwyrodnienie stawu biodrowego stosuję Vitafon 3x dziennie z pozytywnym skutkiem, nie wiem, czy działanie urządzenia jest doraźne, czy w sposób trwały wstrzyma chorobę, ale póki co regularnie używam Vitafonu. Także moja żona z pozytywnym skutkiem używa Vitafonu na bóle kręgosłupa, czy bóle powstałe w wyniku pracy fizycznej - jest zapalonym działkowcem i często przedawkuje ilość pracy w ogrodzie - Vitafon pomaga. 

Pozdrawiam, Krzysztof

***

 Witam. Kupiłem Vitafon-2 w końcu lutego br. Po uprzednim zapoznaniu się z opiniami licznych specjalistów i osób prywatnych, oraz przyznaje wielu wahaniach zdecydowałem się na zakup. W/g diagnozy lekarzy mam chorobę zwyrodnieniową stawu biodrowego lewego. Mając broszurę w języku polskim rozpisaną dosyć precyzyjnie na nuty bez trudności przystąpiłem do fonowania. Mam za sobą prawie 5 tygodni oddziaływania Vitafonu, postępy są bezprzeczne, ból prawie zupełnie ustąpił nie wystapiły żadne reakcje uboczne. Jako że choroba należy w moim przypadku do dosyć starych kontynuuje fonowanie zgodnie z zaleceniem. Jestem zadowolony, urządzenie jest super, mogę polecić je każdemu, oczywiście z podobną do mnie dolegliwością, jako, że tylko na staw biodrowy je stosuje. Tak trzymać.

Jurek Adamski, Głogów 

 ***

Vitafon spełnił w zupełności moje oczekiwania, bóle ustępują a nerki lepiej pracują. jeszcze za wcześnie aby stwierdzić, czy poprawa jest trwała ale na pewno inaczej żyje. To może zrozumieć tylko ten, kto cierpi na przewlekłe bóle i to bardzo nasilone.. Ja często nie mogłam zrobić kroku bo czułam ból jakbym chodziła po szkle. A teraz  boli umiarkowanie i do wytrzymania.  Zakup udany w zupełności, rozważam możliwość w przyszłości zakupu Vitafonu 2 z materacem i podczerwienią.

Wiesława Sienkiewicz, Sępopol

***

Kupiłam Vitafon dla cioci z nadzieją że pomoże na zwyrodnienie stawów .Okazało się że pomaga na wiele innych dolegliwości : skurcze nóg (miała bardzo mocne w nocy), skurcze przeszły po kilku dniach stosowania urządzenia. Ciocia zrezygnowała ze środków przeciwbólowych, które musiała brać codziennie od dłuższego czasu. Zmniejsza się ból stawów przy chodzeniu. Miała też drżenie rąk , które zmniejsza się coraz bardziej...
Zaczęła kurację 25 czerwca, minęło zaledwie 10 dni, stan poprawia się bardzo szybko. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni efektem zabiegów.

Agnieszka Krawczyk, Kraków

***

 

Od pewnego czasu zmagam się z dolegliwościami stawów – dną moczanową, ostrogą piętową oraz nadciśnieniem. Vitafon zakupiłem 9 stycznia 2012 r. i już zauważyłem pierwsze pozytywne efekty. 
Unormalizowało się ciśnienie (przed zastosowanie miałem ciśnienie ok. 145/95, w chwili obecnej ok. 120/78), nastąpiła również poprawa elastyczności stawów. Bóle stawów są mniejsze, odstawiłem już środki przeciwbólowe oraz zmniejszyłem dawkę leków na dnę moczanową oraz ostrogę piętową.

Polecam stosowanie Vitafonu wszystkim, którzy zmagają się z podobnymi dolegliwościami.
Grzegorz Rodziewicz, Warszawa

***

 

Ból w stawach biodrowych objawił się nagle w kwietniu 2011. Kolej rzeczy - wizyta u lekarz I kontaktu, skierowanie do ortopedy (zdjęcie rentgenowskie). Diagnoza - operacja - wszczepienie endoprotezy (za 3 lata NFZ?!!!) Skierowanie na rehabilitację - lampa Solux i pole magnetyczne?! Po tych bezskutecznych zabiegach szukałem innej drogi uniknięcia koniecznej ingerencji chirurgicznej. 
Zakupiłem Vitafon T w maju 2011, zastosowałem się do zaleceń producenta. Bóle ustąpiły - przestałem biegać ale jeżdżę na rowerze, pływam, uprawiam nordic walking. Wspomagam staw preparatami kolagenowymi i Vitafonem. Polecam!!!

+P.S. Zakupiłem drugi i podarowałem Rodzicom. Stosują na Ogólne wsparcie zasobowe organizmu (OWZO) i są ZACHWYCENI.

Jan Ziolkowski, Opole

 ***

Jestem posiadaczką Vitafonu od ponad roku. Kupiłam go z uwagi na guz, jaki pojawił mi się na śródstopiu. Ortopeda stwierdził system przeciążeniowy stopy. Zgrubienie utrudniało mi poruszanie. Po zastosowaniu Vitafonu (po około 7 dniach) zgrubienie zniknęło, a z nim wszelkie dolegliwości. Moja mama stosowała Vitafon przy zwyrodnieniu stawów biodrowych, po około 2 tygodniach stosowania dolegliwości bólowe ustąpiły. Bardzo pomogło mi urządzenie przy bólu kolana. Uważam, że jest to cudowne urządzenie przy wszelkich zwyrodnieniach.

Hanna Gerdel, Warszawa

 

Proszę zwrócić uwagę na fakt, że opinie powyżej są oparte na indywidualnych doświadczeniach. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować takich samych wyników dla wszystkich użytkowników terapii Vitafonem.

W celu zapewnienia jak najlepszej obsługi pacjenta oferujemy w ciągu 30 dni możliwość bezwarunkowego zwrotu urządzenia w przypadku braku pozytywnych wyników leczenia. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej


 wypozyczienie

 
pytanie1.png

Zapytaj nas

E-mail:
Temat:
Pytanie:

Opinie specjalistów

[...]We wszystkich dolegliwościach, w których zastosowano VITAFON, uzyskano pozytywne efekty potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego.[...]"

Dyrektor NZOZ MEDIVITSPORT
dr n. med. Witold Furgał
Specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji
Konsultant woj.  podkarpackiego ds. medycyny sportowej

Konsultacje lekarskie


lek. med. Vitaliy Ukhov

ul. Elektoralna 4/6 lok. 7
00-139 Warszawa

tel. 22 632 91 0822 632 91 08
kom. 69 869 23 3369 869 23 33

Reklama

Znajdź Vitafon na FacebookuZapisz się do newslettera!

Opinie użytkowników (kliknij zdjęcie aby otworzyć)

Opinie specialistów (kliknij logo aby otworzyć)


Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jestem poinformowany.